Instytut D'Ambrogio

Czym jest DAI

Dr. Kerry D'Ambrogio, D.O.M., A.P., P.T., D.O.-M.T.P. jest międzynarodowo rozpoznawalnym wykładowcą, autorem, fizjoterapeutą, osteopatą oraz szeroko certyfikowanym lekarzem akupunkturzystą. Jest Prezesem i Dyrektorem D’Ambrogio Institute (DAI) i Systemu Terapeutycznego S.A. (TSI). Centrum TSI Medycyny Umysłu-Ciała znajduje się w 7311 Merchant Court w Sarasota, Floryda, 34240. www.TSItherapy.com

Więcej informacji

Ukończył studia na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie w Toronto, w Kanadzie, Osteopatię w Canadian Academy of Osteopathy in Hamilton, Ontario, Kanada, The John Wernham College of Classical Osteopathy w Maidstone, w Anglii, akupunkturę w Academy of Chinese Healing Arts w Sarasota, Floryda, USA. Jego unikatowe podejście podąża za kilkoma szkołami myślenia. Jego podstawa terapii manualnej zawiera: Maitland, Kaltenborn, Cyriax, McKenzie, szkoła norweska, Osteopatia (Techniki energizacji mięśniowej, Napięcie/rozluźnianie, terapia Czaszkowo-Krzyżowa, Manipulacje Wisceralne i klasyczną osteopatię). 

Dr.D’Ambrogio zacząłnauczanie w 1988 roku w ponad 20 krajach na całym świecie. Jest rozpoznawalny w USA,Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wenezueli, Chinach, Hang Kongu, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Filipinach, Południowej Afryce, Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Izraelu jako nadzwyczajny wykładowca terapii manualnej. Jest certyfikowanym instruktorem uznawanym przez International Alliance of Healthcare Educators (IAHE). Jest autorem publikacji Positional Release Therapy (Pozycyjne Rozluźnianie) oraz wielu artykułów w czasopismach branżowych. Występuje również w wielu dyskusjach odnośnie zdrowia w radiu i telewizji.  Jego integralna mieszanka wschodniej i zachodniej medycyny, skłania do oceny przed i po leczeniu całego ciała (ARTS), co jest kluczem do odblokowania kłopotliwych dolegliwości bólowych pacjenta. Ta metoda przewyższa tradycyjne tendencje medycyny zachodniej, która skupia się zaledwie na leczeniu lokalnych symptomów, po stronie bólu, zamiast szukać przyczyny dolegliwości. Dr. D’Ambrogio zbudował serię seminariów, które odzwierciedlają jego filozofię i szkolą uczestników do wykonywania całkowitej oceny organizmu (ARTS) oraz co ważniejsze, wcielać najbardziej efektywne strategie lecznicze do utrzymania optymalnych rezultatów u pacjenta.
• Ocena i integracja: Całkowite równoważnie ciała (TBB- Total Body Balancing)
• Hipomobilność stawów: Równoważenie stawów
• Obronne napięcie mięśniowe: Równoważenie mięśniowe
• Napięcie powięziowe/blizny : Równoważenie powięzi

Aktualności

Lipiec 09

Niższa cena!

Do końca lipca obowiązuje niższa cena! Przy wpłacie do końca lipca za szkolenie TBB1 cena wynosi 2000 zł zamiast 2300zł. Wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy ze strony i wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł. Osobą z pierwszej grupy gwarantujemy niezmienność ceny szkolenia przez cały jego cykl.

Lipiec 04

TBB - manualna metoda oceny

TBB - manualna metoda oceny i leczenia całego ciała składająca się z pięciu faz. Pięć faz zawiera ocenę i leczenie w pozycji leżenia tyłem, przodem, bokiem i siedzącej.

Lipiec 04

Total Body Balancing

Jest to personalne doświadczanie twórcy szkoleń Dr-a Kerrego D’Ambrogio oraz tysięcy praktyków opieki medycznej , iż istnieje tendencja do leczenia symptomów pacjenta po stronie dolegliwości bólowych zamiast szukać korzenia przyczyny zaburzenia.

Na świeczniku

Dr. Kerry D'Ambrogio w Polsce

Pierwsze w Polsce szkolenie TBB1

Szkolenie TBB składa się z 4 modułów po 3 dni każdy, kończą się egzaminem i uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu specjalisty metody TBB, wpisaniem na polską i międzynarodową listę terapeutów.

Pragniemy również zaznaczyć,że D'Ambrogio Institute (DAI) jest reprezentowany przez International Alliance of Healthcare Educators, który jest również partnerem Upledger Institute International, Barral Institute and Chikly Health Institute. Jest to organizacja zrzeszająca najlepszych szkoleniowców na świecie i nadzorująca poziom szkoleń.